דבר המנכ"ל

שלום,

בשמחה ובאחריות לקחתי על עצמי את תפקיד המנכ"ל, זכות גדולה נפלה בחלקי. הזכות להיות חלק מצוות המבקש לכבד ולטפח את זקנינו, צוות שדואג לבית חם ומזמין, בית המציע מגוון דירות מרווחות ומאובזרות, ארוחות מותאמות לצרכים האישיים של כל אדם, חיי תרבות עשירים וקשר תומך לדיירים ולמשפחתם.

כל עבודה מכבדת את בעליה, אמת. עבודה שדואגת לרווחת אחרים מכבדת גם את בעליה וגם ואת המקום.

כתוב במסכת אבות, פרק א', משנה א'. "משה קבל תורה מסיני, ומסרה ליהושוע, ויהושוע לזקנים, וזקנים לנביאים, ונביאים מסרוה לאנשי כנסת גדולה הם אמרו שלושה דברים הוו מתונים בדין, והעמידו תלמידים הרבה, ועשו סיג לתורה.."

אני אוהב להשתמש במילה זקן, יש כאלה שיבקשו להוסיף זהב או בגרות לגיל, קישוט נחמד. בעיני אין צורך. אני אוהב פשטות. זקן. זקנה. זקנים. זיקנה. בואו רק נחזיר את הכבוד למילה ולגיל. הזקנים הם אלה הנושאים באחריות לתיקון וחיזוק שלושת היסודות החשובים ביותר בחיי אומה: המוסר, החינוך וקיום המצוות.

לכל אמונה באשר היא ישנה מערכת מצוות, עשה ואל תעשה בואו נכבד את הזיקנה, נתבונן בזקנים ונוסיף ללמוד מהם. נקיים בית של כבוד יראה ואהבה לזקנינו על ידי טיפוח צוות עובדים המכיר את היופי והאתגרים של הגיל, על ידי בחירה בחיים של טולרנטיות, תרבות והובלה תוך דוגמא אישית.

בידידות,
חיים בירנבאום